Historia

Historia

Przedsiębiorstwo powstało w 1990 roku jako mały sklep zajmujący się sprzedażą części zamiennych do ciągników i maszyn rolniczych.

Konsekwentnie realizowana strategia rozwoju zorientowana na działalność usługową doprowadziła do rozszerzenie zakresu działalności o serwis samochodów ciężarowych, dostawczych, przyczep i naczep.

W roku 1997 przedsiębiorstwo uzyskało uprawnienia Kolejowego Dozoru Technicznego (obecnie przekształconego w Transportowy Dozór Techniczny) do naprawy cystern drogowych i kontenerów cystern do przewozu materiałów niebezpiecznych wg ADR oraz do przewozu materiałów sypkich i granulowanych rozładowywanych pod ciśnieniem.

Od roku 2003 firma posiada certyfikowany System Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001.

Zakład posiada duże doświadczenie w zakresie naprawy, obsługi i montażu urządzeń pomiarowych do cieczy kriogenicznych (np. tlen, azot, argon, CO2) producenta FLOW Instruments Solingen.

W roku 2007 przedsiębiorstwo uzyskało uprawnienia Transportowego Dozoru Technicznego do przygotowania ciśnieniowych urządzeń transportowych do transportu towarów niebezpiecznych klasy 2 do ponownej oceny zgodności zgodnie z dyrektywą 1999/36/WE (obecnie 2010/35/UE) a w roku 2013 – uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego do modernizacji i napraw zbiorników stałych i rurociągów technologicznych.

Obecnie główną specjalizacją zakładu są modernizacje, naprawy i obsługa bieżąca cystern drogowych i kontenerów cystern do przewozu materiałów niebezpiecznych i do  przewozu materiałów sypkich, granulowanych rozładowywanych pod ciśnieniem, jak również  legalizacja instalacji pomiarowych.

Zakład oferuje kompleksową naprawę, przeglądy i obsługę samochodów ciężarowych i dostawczych, przyczep, naczep, wózków widłowych i koparek. Świadczy usługi tokarskie, frezarskie, ślusarskie, szlifierskie, spawania, regeneracji głowic silników spalinowych, korbowodów, osi jezdnych i zawieszeń, prowadzi również sprzedaż części zamiennych.