O firmie

O firmie

Przedsiębiorstwo powstało w 1990 roku jako mały sklep zajmujący się sprzedażą części zamiennych do ciągników i maszyn rolniczych. Od początku istnienia firmy ambicjami właścicieli była rozbudowa i rozwój przedsiębiorstwa, czego naturalną konsekwencją była decyzja o budowie hali napraw – serwisu samochodów ciężarowych, dostawczych przyczep i naczep. W roku 1997 przedsiębiorstwo uzyskało uprawnienia Kolejowego Dozoru Technicznego (obecnie przekształconego w Transportowy Dozór Techniczny) do naprawy cystern drogowych i kontenerów cystern do przewozu materiałów niebezpiecznych wg ADR oraz przewozu materiałów sypkich i granulowanych rozładowywanych pod ciśnieniem. Od roku 2003 firma posiada certyfikowany System Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001.

Firma posiada duże doświadczenie w zakresie naprawy, obsługi i montażu urządzeń pomiarowych do cieczy kriogenicznych (tlen, azot, argon itp.) i jest jedynym autoryzowanym serwisem producenta FLOW Instruments Solingen. W roku 2004 VEIN rozpoczęło rozmowy z czeską firmą VPS, producentem cystern drogowych, zmierzające do uzyskania autoryzacji na naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne cystern drogowych wraz z ich osprzętem. Początkiem roku 2005 podpisana została umowa współpracy w tym zakresie.

W roku 2007 przedsiębiorstwo uzyskało uprawnienia Transportowego Dozoru Technicznego do przygotowania ciśnieniowych urządzeń transportowych do transportu towarów niebezpiecznych klasy 2 do ponownej oceny zgodności zgodnie z dyrektywą 1999/36/WE (obecnie 2010/35/UE) a w roku 2013 – uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego do modernizacji i napraw zbiorników stałych i rurociągów technologicznych.

Obecnie główną specjalizacją zakładu jest naprawa i obsługa bieżąca cystern drogowych i kontenerów cystern do przewozu materiałów niebezpiecznych. Ponadto firma oferuje kompleksową naprawę, przeglądy i obsługę samochodów ciężarowych i dostawczych, przyczep, naczep, wózków widłowych i koparek. Świadczy usługi tokarskie, frezarskie, ślusarskie, szlifierskie, spawania, regeneracji głowic silników spalinowych, korbowodów, osi jezdnych i zawieszeń, prowadzi również sprzedaż części zamiennych.